دستتون درد نکنه روسیاه کردین حقوق بشرووووو دانشجویان نسل سوم پیروی آقا... ایووول

گزارش:

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار از ساعت 16 امروز(پنج‌شنبه)  مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند.

دانشجویان دست‌ نوشته‌هایی با مضمون "یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، "نسل‌کشی بس است" و "مجامع بین‌المللی به داد میانماری‌ها برسید" در دست داشتند و شعارهایی همچون " یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا"، مسلمان میانمار حمایتت می‌کنیم"، "سکوت هر مسلمان، خیانت است به قرآن"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" انزجار خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار توسط بودایی‌ها و دولت میانمار اعلام کردند.

این تجمع به دلیل ممانعت نیروی انتظامی از حضور دانشجویان در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران، در خیابان‌های اطراف سازمان ملل برگزار شد و در نهایت با قرائت 2 بیانیه توسط دانشجویان در ساعت 17:30 پایان یافت.

در حاشیه این تجمع دانشجویان به گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پرداختند؛ و نظرات خود را از  جنایات‌هایی که علیه شیعیان اتفاق می‌افتد، اعلام کردند.

سیدمحسن میرحاجی، دانشجوی دانشگاه تهران به عدم صدور مجوز برای این تجمع از سوی شورای امنیت ملی اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه رویه شورای امنیت ملی و عملکرد نیروی انتظامی قابل قبول و پذیرش نیست.

وی می‌گوید: وقتی دانشجویان می‌خواهند اعتراض خود را نسبت به رخدادهای بین‌المللی اعلام کنند، چرا به آنها مجوز داده نمی‌شود؟!

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه در 6 ماه گذشته مجوزی برای جنبش دانشجویی برای اعلام اعتراض خود صادر نشده است، اظهار داشت: از این رو، برای جنبش دانشجویی سئوال است که اعتراض دانشجویان برای فجایعی که در بحرین و نسل‌کشی‌ای که در میانمار رخ می‌دهد، چه ضرری برای دستگاه‌های جمهوری اسلامی دارد؟

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در مورد اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور نیز گفت: در چند روز اخیر شاهد منفعلانه عمل کردن دستگاه دیپلماسی بودیم و وزارت خارجه هیچ عکس‌العملی از خود نشان نداده است.

وی در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: وزارت خارجه سفیر میانمار در تهران را احضار کند و اعتراض جمهوری اسلامی ایران را از  نسل‌کشی در میانمار به مقامات آن کشور اعلام کند.

سیدعلی موسوی از دیگر دانشجویانی که در تجمع اعتراضی مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد حضور داشت به گفت‌وگو با فارس پرداخت و گفت: امروز همه دانشجویان تشکل‌های دانشجویی مقابل دفتر سازمان ملل جمع شدند تا به جامعه جهانی اعلام کنند که از مردم مسلمان میانمار حمایت می‌کنند.

وی افزود: همچنین دانشجویان با این تجمع انزجار خود را از دولت و بودایی‌هایی که در میانمار نسل‌کشی می‌کنند، اعلام می‌دارند.

این فعال دانشجویی نسل‌کشی در میانمار را یک هولوکاست واقعی دانست و اظهار داشت: جنبش دانشجویی از سازمان‌های مدعی حقوق بشر می‌خواهد که وضعیت حقوق بشر در میانمار را حداقل در حد یک بیانیه محکوم کنند.

دبیرتشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مورد مطالبه دانشجویان از دستگاه‌های دیپلماسی کشور نیز گفت: وزارت خارجه موضع خود را نسبت به نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار هر چه سریعتر اعلام کند.

* چرا سازمان ملل به بریدن سرهای کودکان یک‌ساله در میانمار واکنشی نشان نمی‌دهد؟

همچنین در این تجمع، سیدایمان میرزاده نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور طی سخنانی به فجایع و نسل‌کشی مردم مسلمان میانمار اشاره کرد و اظهار داشت: این 50 هزار نفری که در میانمار کشته شده‌‌اند مگر جزء انسان‌ها بشر به شمار می‌آیند؛ پس نباید به خاطر این کشتار بزرگ شورای امنیت جلسه‌ای را برای جلوگیری از آن برگزار کند.

وی افزود: بانکی‌مون که همیشه ادعای حقوق بشر دارد و خواست حقوق و بشری وی گوش جهانیان را پر کرده است، چرا در فجایع میانمار سکوت اختیار کرده است؟

میرزاده با بیان اینکه بانکی‌ مون به دلیل واهی مسلح بودن مردم سوریه حرکتی انجام نمی‌دهد، اضافه کرد: آیا مسلمانان میانمار نیز مسلح بودند و یا القاعده در میانمار وجود دارد که همچنان سکوت کرده‌اید.

وی افزود: همین که مردم میانمار مظلومانه کشته می‌شوند آیا نباید برای حمایت از آنها کاری انجام دهید.

در ادامه سیدمحمد سادات اخوی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در جمع تجمع‌کنندگان با بیان اینکه این تجمع در اعتراض به کشتار مردم میانمار برای اولین‌بار در دنیا برگزار شده است، اظهار داشت: این نسل‌کشی سبقه‌ای چندین ساله دارد و در چند روز اخیر شدت این نسل‌کشی بیشتر شده است تا جایی که تا 50 هزار نفر در میانمار کشته شده‌اند.

سادات اخوی با نشان دادن عکس‌های از کشتار وحشیانه مردم میانمار تصریح کرد: کسانی که بریدن سرهای کودکان یکساله و دوساله در میانمار را مشاهده می‌کنند، چگونه می‌توانند در مقابل این جنایات وحشیانه سکوت کنند.

این فعال دانشجویی به مواضع بانوی صلح در میانمار اشاره کرد و گفت: بانوی صلح اعلام می‌کند ما در میانمار مسلمان نداریم و اگر داشته باشیم باید به اردوگاه برود و یا کشته شود.

* کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار یادآور جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان است

در این تجمع بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور قرائت شد که متن کامل آن به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

چرا در خانه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که به دست ستمگران تضعیف شده‌اند، پیکار نمی‌کنید، همان افراد ستمدیده‌ای که می‌گویند، خدایا ما را از این شهر که اهل آن ستمگرند، بیرون ببر و برای ما از طرف خود سرپرست قرار ده و برای ما از طرف خود یار و یاوری تعیین فرما.

دین اسلام دین صلح و آرامش و عدالت است و مسلمانان در پرتو آموزه‌های و حیانی اسلام همواره در تعامل و صلح با سایر اقوام و ادیان زیسته‌اند.

اما دولت‌هایی که از آموزه‌های ادیان و صلح بهره‌ای نبرده‌اند، بدون پذیرش حق حضور تمام تفکرات، رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که هراس آنان را از ظهور و حضور دین الهی اسلام نشان می‌دهد.

کشتار وحشیانه مسلمانان بی‌دفاع توسط تندروان و دولت میانمار خشم مسلمانان جهان و خصوصا دانشجویان ایران را برانگیخته است. کشتار هزاران نفر بی‌گناه که یادآور جنایات اسرائیل جنایتکار علیه مردم مظلوم فلسطین است و قتل عام مردم و علمای این کشور درحالی انجام می‌شود که شاهد بی‌تفاوتی دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته با آنان هستیم.

سازمان‌های بین‌المللی درحالی هرجا منابع آنها اقتضاء کند با صدور قطعنامه‌های متفاوت و ارسال ناظران حقوق بشر، به رصد اوضاع کشورها می‌پردازند که در کشوری نظیر میانمار که قتل عام گسترده مسلمانان در آن بر کسی پوشیده نیست موضع سکوت اختیار می‌کنند.

آیا وقت آن نرسیده که سازمان ملل با شکستن سکوت خود جلوی این رفتار وحشیانه که در تضاد کامل با حقوق بشر است، را بگیرد.

دانشجویان ایران از روشنفکران و آزادگان سراسر دنیا می‌خواهند که این اقدام وحشیانه را با دقت زیرنظر داشته باشند.

دولت‌های غربی و رسانه‌های وابسته درحالی همواره درصدد القای تروریست بودن مسلمانان هستند که شدید‌ترین جنایات در اقصی نقاط عالم علیه مسلمانان مظلوم در حال انجام است و این امر در کنار سکوت غرب نه تنها به معنی دروغ واضع آمریکا و دولت‌های غربی است بلکه مؤید حمایت آنان از تروریست سازمان‌یافته در جهان می‌باشد.

امروز این وظیفه مسلمانان و غیر مسلمانان آزاده است که به سازمان‌های بین‌المللی برای جلوگیری از ادامه این کشتار وحشیانه فشار بیاورند تا دولت برمه نتواند جنایتی نظیر آنچه در فلسطین می‌گذرد، را که به آواره شدن انسان‌های مظلوم منجر شد، تکرار نماید.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور


به نقل از خبرگزاری فارس

 

گزارش تصویری:

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
fars-download

نا گفته ها و پنهان ماندگان دین اسلام http://www.sunnicloob.blogfa.com

Mamad M2

سلام خوبی؟ به تازگی یه چت روم زدیم که خوشحال میشم بیایی و با هم خوش باشیم یکم. دعوتت میکنم حتما سر بزنی.پیشاپیش میگم ممنون که اومدی.فدات

amir

vpn رایگان برای اعضا socks اختصاصی برای اعضا فعال دانلود فیلم و سریال های روز دنیا filmbaz12.tk